استخدام قوه قضاییه سال ۹۲

آنچه در این خبر خواهید خواند

۱۱ آذر ۹۲ – ثبت نام جدید قوه قضاییه

۳ آذر ۹۲ – نتایج آزمون وکلا دیماه اعلام می شود

۲ آذر ۹۲ – تمدید مهلت ثبت نام در آزمون وکالت مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه

۱۹ آبان ۹۲ – اطلاعیه آزمون وکالت مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه سال ۹۲

۱۴ آبان ۹۲ – به زودی ثبت‌ نام متقاضیان شرکت در آزمون وکالت

۱۰ مهر ۹۲ – استخدام قوه قضاییه سال ۹۲

 

۱۱ آذر ۹۲ – ثبت نام جدید قوه قضاییه

اطلاعیه قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در خصوص آزمون استخدامی سال ۹۲
الف – شرایط عمومی استخدام
۱- تابعیت جمهوری اسلامی ایران .
۲- نداشتن سابقه محکومیت جزائی مؤثر.
۳- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.
۴- داشتن توانائی جسمی و روانی متناسب با شغل مورد درخواست و عدم ابتلا به بیماری‌های مسری به تشخیص پزشک قانونی یا پزشک معتمد دادگستری جمهوری اسلامی ایران
۵- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی مصرّح درقانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
۶- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۷- نداشتن منع استخدامی در دستگاههای دولتی به موجب آراء مراجع قانونی.
۸- انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت دائم برای آقایان
۹- دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی با معدل حداقل ۱۴ و بالاتر برای رشته‌های غیر فنی و مهندسی و حداقل معدل ۱۲ برای رشته‌های فنی و مهندسی

تذکر۱:رشته‌های شغلی فنی مهندسی عبارتند از: کاردان برق، مهندس برق، مهندس راه و ساختمان، کاردان ارتباطات و مخابرات، کاردان تاسیسات، مهندس تاسیسات،
تذکر ۲: متقاضیان شرکت در آزمون می بایست بعد از پایان ثبت نام الکترونیکی (اینترنتی) کد رهیگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهدارند. ضمنا ورود مجدد به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و اطلاع از نتیجه آزمون فقط با استفاده از کد رهگیری امکان پذیر خواهد بود.

ب – مهلت و نحوه ثبت نام:
۱- ثبت نام از طریق اینترنت انجام خواهد شد. متقاضیان واجد شرایط می بایست به سایت (www.modiriat.org و یا www.dadiran.ir) مراجعه و مراحلثبت نام را از تاریخ ۱۲/۰۹/۹۲ حداکثر تا تاریخ ۲۳/۰۹/۹۲طی نمایند و نسبت به واریز مبلغ ۱۱۴۰۰۰ ریال به صورت الکترونیکی و از طریق کارتهای بانکی متصل به شبکه شتاب به عنوان حق شرکت در آزمون استخدام اقدام نمایند (ایثارگران از پرداخت ۵۰% مبلغ مذکور معاف می باشند.)
۲- ثبت نام و پرداخت وجه به هیج عنوان موجب ایجاد تعهد استخدامی برای دستگاه نمی شود.
۳- به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد ضمنا وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی شود.

ج- تذکرات:
۱-رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد(۲۵%) و آزادگان زیر یک سال اسارت به شرط دارابودن شرایط مذکور درآگهی از اولویت مقرر در قانون جامع حمایت از ایثارگران برخوردار خواهند بود.
۲- کارکنان قرارداد کار معین دادگستری جمهوری اسلامی ایران که در آزمونتبدیل وضع به پیمانی مورخ ۱۷/۰۳/۹۲ قبول شده‌اند حق شرکت در آزمون سراسری را ندارند
۳ – افرادیکه بطور پیوسته با شوراهای حل اختلاف همکاری داشته‌اند به شرط اشتغال و دارابودن شرایط مندرج در آگهی متناسب با سابقه خدمت حداکثر از ۵ امتیازدر آزمون عمومی برخوردار خواهند بود. (بابت هر یک سال سابقه خدمت، یک امتیاز)
۴- معلولین عادی به شرط دارابودن سایرشرایط مندرج دراین دفترچه (علی‌الخصوص بند ۴ شرایط عمومی استخدام) از ۳% سهمیه قانونی بهره‌مند خواهند بود.
۵- داوطلبان بومی در صورت کسب حد نصاب نمره لازم و داشتن شرایط مندرج در آگهی تاسقف ۵۰% مجوزهای استخدامی از اولویت لازم برخوردار می‌باشند و رقابت در بین افراد بومی همان مناطق انجام خواهد شد. چنانچه نسبت به باقیمانده سهمیه، سایر افراد بومی رتبه لازم را در بین کلیه افراد کسب کرده باشند امتیاز فوق مانع از جذب آنها به میزان بیشتر از ۵۰% سهمیه نخواهد شد.
داوطلبان بومی به افرادی اطلاق می‌شودکه دارای یکی از شرایط مندرج در بند‌های ذیل باشند
• محل تولد آنها با محل جغرافیایی مورد درخواست (استان مورد تقاضا) یکی باشد
• حداقل ۵ سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در استان مورد درخواست گذرانده شده باشد.
• فرزندان کارکنان نیروهای مسلح درصورتیکه محل ۳ سال از سنوات تحصیلی آنها (اعم از ابتدایی، راهنمایی و یا دبیرستان) با استان مورد تقاضا یکی باشد نیز بومی تلقی می‌شوند.

۶ –حافظان قرآن دارای درجات (۱ تا ۵) از ده درصد امتیاز در امتحان عمومی و به همین میزان، در امتحان تخصصی یا مسابقه تخصصی یا مصاحبه تخصصی بهره مند خواهند شد.
۷- مشمولین بندهای۱ ، ۲ ، ۳ ،۴ و۵قسمت ضروریست گواهی لازم را از مراجع ذیصلاح حسب مورد اخذ و پس از قبولی در آزمون، همراه با سایر مدارک به دادگستری استان مربوطه ارسال نمایند. ضمناً اعضای خانواده محترم جانبازان زیر ۲۵% و آزادگان زیر یک سال اسارت درصورت دارابودن کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران تصویر آن را ضمیمه، درغیراینصورت گواهی لازم را از بنیاد مذکور اخذ و ارسال نمایند.

توضیح اینکه به استناد ماده ۲۱ قانون جامع حمایت از ایثارگران، افراد مشروحه ذیل از شرکت در آزمون معاف می‌باشند (هماهنگی لازم در این خصوص قبلاً با بنیاد شهید و امور ایثارگران بعمل آمده است).
• خانواده شاهد:شامل والدین، همسر، فرزند، خواهر و برادر شهید، مفقودالاثر و اسیر
• جانبازان و آزادگان
• همسر و فرزندان جانبازان ۲۵% و بالاتر
• فرزندان و همسران آزادگان با سابقه اسارت یک سال و بالاتر

۸- بهثبت نام دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پایین تر از مقطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک معادل(به استثناء دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده‌اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با ارزش علمی را دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۹- تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ ترخیص خدمت نظام وظیفه و همچنین تاریخ صدور کارت پایان خدمت و یا معافیت دائمداوطلبان باید قبل از زمان برگزاری آزمون باشد و مدارک تحصیلییا کارت پایان خدمتو یا معافیت دائم که بعد از تاریخ مذکور اخذ شده باشد مورد قبول نخواهد بود.
۱۰- داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی و یا پیمانی و یا بازخرید خدمت شده دادگستری جمهوری اسلامی ایران و سایر دستگاههای دولتی و نهادهای انقلاب اسلامی باشند.
۱۱- حداقل سن ۲۰ سال تمام و حداکثر سن برای دارندگان مدرک تحصیلیفوق دیپلم ۳۰ سال(متولدین ۲۳/۰۹/۶۲به بعد )، لیسانس ۳۲ سال (متولدین۲۳/۰۹/۶۰ به بعد) و برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر ۳۴ ســال(متولدین۲۳/۰۹/۵۸ به بعد) می‌باشد.
۱۲-مسؤولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، گزینش و جذب، محرز شود که داوطلب به اشتباه و یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مذکور لغو و بلااثر می‌شود.
۱۳-مواد آزمون عبارتند از:

الف – آزمون عمومی شامل:
۱ –معارف اسلامی ۲- ریاضی و آمار مقدماتی ۳- زبان انگلیسی عمومی ۴- اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی ۵- زبان و ادبیات فارسی

ب- آزمون تخصصی:
سئوالات تخصصی از رشته‌های تحصیلی پیش‌بینی شده در شرایط احراز رشته‌های شغلی مندرج در آگهی تهیه خواهد شد. تبصره: اقلیت‌های دینی از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف می‌باشند و امتیاز آن در سایر موارد امتحان توزیع می‌شود.

ج – آزمون چهار مهارت اولیه ICDL شامل (مهارتهای مبانی کامپیوتر، Windows ، Word ، Excel و تایپ ده انگشتی با سرعت حداقل ۱۵۰ حرف در دقیقه) این آزمون حداکثر سه ماه پس از پذیرفته شدن در آزمون‌های عمومی، تخصصی و مصاحبه انجام می‌شود.
۱۴- نظر به اینکه برای اشتغال در برخی از مشاغل نیاز به طی دوره آموزش شغلی می‌باشد، بنابراین پذیرفته‌شدگان موظفند در شش ماهه اول خدمت، دوره مربوطه را با موفقیت طی نمایند.
۱۵–اشتغال قبول‌شدگان از بدو استخدام در رشته‌ شغلی پذیرفته شده و در منطقه جغرافیایی انتخابی حداقل به مدت ده سال خواهد بود ( در این مدت امکان انتقال و جابجایی وجود نداشته و تعهد محضری لازم از قبول‌شدگان اخذ خواهد شد.)
* زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون از تاریخ ۲۰/۱۰/۹۲ لغایت ۲۶/۱۰/۹۲ با استفاده از کد رهگیری از همین سایت خواهد بود.
* تاریخ برگزاری آزمون روز جمعه ۲۷/۱۰/۹۲ در نظر گرفته شده است.

 • جهت مشاهد لیست گروه بندی رشته های مورد نیاز و محل جغرافیایی خدمت در این استخدام اینجا کلیک نمایید.

favicon ( ای استخدام : نکات بسیار مهم

۱- متاسفانه برخی سایتها اقدام به فروش سوالات قوه قضاییه کرده اند که اصلا به موارد آزمونی ربطی ندارند. لطفا موارد آزمونی را با سوالی که قصد خرید دارید حتما تطبیق دهید. این آزمون شامل موارد عمومی و تخصصی رشته شما میباشد و ربطی به استخدام وکلا  ندارد.

۲- از وب سایتهایی که شماره تماس پشتیبانی و نماد اعتماد الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت را ندارند خرید ننماید چرا که از لحاظ قانونی این سایت ها اجازه فعالیت ندارند.)

قبل از ثبت نام حتما راهنمای ثبت نام را مطالعه کنید. برای مطالعه راهنما اینجا کلیک کنید.

۳ آذر ۹۲ – نتایج آزمون وکلا دیماه اعلام می شود

رییس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا) گفت: طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ثبت‌نام کنندگان در آزمون وکالت در سراسر کشور ۵۸ هزار و ۹۴۸ نفر بوده است.
علی مندنی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به برگزاری آزمون وکالت گفت: طبق قراردادی که با سازمان سنجش آموزش کشور منعقد کرده‌ایم نتایج آزمون وکالت امسال دی‌ماه اعلام می‌شود.
وی با بیان این‌که «آزمون وکالت در تهران در ۵ حوزه امتحانی خواهران و ۱۲ حوزه امتحانی برادران برگزار شد» ادامه داد: تعداد شرکت‌کنندگان بانوان در آزمون وکالت در تهران، ۹ هزار و ۳۹۳ نفر و مجموع شرکت‌کنندگان آقایان نیز ۹ هزار و ۶۲۰ نفر بود.
مندنی‌پور اضافه کرد: تعداد کل ثبت‌نام کنندگان در آزمون وکالت در سراسر کشور، ۵۹ هزار و ۱۰۳ نفر بود، ولی سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ۵۸ هزار و ۹۴۸ نفر را به عنوان مجموع ثبت‌نام کنندگان قطعی در آزمون وکالت امسال معرفی کرد. تفاوت این ۱۵۵ نفر به دلیل این بود که احتمالا برخی داوطلبان دو حوزه امتحانی را انتخاب کرده بودند و حوزه امتحانیه دوم برای آنها ثبت شده است.
وی اضافه کرد: همچنین احتمالا بعضی از شرکت‌کنندگان در آزمون وکالت مراحل ثبت‌نام‌شان در این آزمون به صورت ناقص انجام شده و مجددا ثبت‌نام کرده‌اند. براین اساس تعداد کل ثبت‌نام کنندگان در آزمون وکالت طبق اعلام سازمان سنجش همان ۵۸ هزار و ۹۴۸ نفر است.
مندنی‌پور درباره تعداد غیبت‌کنندگان در آزمون وکالت امسال گفت: تعدادی از شرکت‌کنندگان در آزمون وکالت در استان‌ها، بر سر جلسه امتحان حاضر نشدند و غیبت داشتند. به عنوان مثال از مجموع کل تعداد شرکت‌کنندگان در کانون وکلای دادگستری استان همدان که کمتر از هزار نفر بودند، در حدود ۷۰ الی ۸۰ نفر غیبت داشتند.
وی یادآور شد: صبح امروز (جمعه) اول آذر ماه آزمون وکالت سال ۹۲ با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور به صورت همزمان و به مدت ۲ ساعت در ۲۳ کانون‌ وکلای دادگستری با کمال آرامش برگزار شد.
رییس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا) در پایان گفت: کمترین شرکت‌کننده در آزمون وکالت را کانون وکلای دادگستری قم داشته است. همچنین بیشترین شرکت کننده در این آزمون را کانون وکلای دادگستری مرکز دارا بوده است.


۲ آذر ۹۲ – تمدید مهلت ثبت نام در آزمون وکالت مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه

نظر به استقبال گسترده از ثبت نام آزمون وکالت سال ۹۲ لذا به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می رساند زمان ثبت نام در آزمون وکالت سال ۹۲ تا روز ۵ آذر ۱۳۹۲ تمدید شده است. لکن به جهت سهولت در امر ثبت نام لازم است متقاضیان محترم تا قبل از رز پایانی نسبت به ثبت نام و اخذ کد رهگیری اقدام نمایید.


۱۹ آبان ۹۲ – اطلاعیه آزمون وکالت مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه سال ۹۲

مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه، ‌از بین واجدین شرایط مندرج در این آگهی اقدام به پذیرش کارآموزان وکالت دادگستری می نماید.

الف) شرایط متقاضیان آزمون وکالت:

 1. تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.
 2. داشتن حداقل ۲۴و حداکثر ۶۵ سال تمام شمسی
 3. داشتن حداقل دانشنامه معتبر کارشناسی از دانشکده‌های معتبر داخلی یا خارجی (در حالت اخیر، به شرط ارزیابی رسمی) در رشته حقوق ، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا تحصیلات حوزوی با حداقل تحصیلات سطح ۲ در هنگام ثبت نام (مدارک معادل پذیرفته نمی شود)
 4. داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان. (معافیت تحصیلی پذیرفته نمی شود)
 5. عدم سو پیشینه مؤثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی
 6. عدم اعتیاد به مواد مخدر و سکرآور به تائید سازمان پزشکی قانونی و عدم تجاهر به فسق
 7. نداشتن سوء شهرت
 8. داشتن وثاقت و تعهد به اصل نظام و قانون اساسی
 9. عدم محکومیت به انفصال دائم از خدمات قضایی یا خدمات دولتی یا وکالت دادگستری و یا سلب صلاحیت
 10. عدم اشتغال (اعم از رسمی ، قراردادی ، پیمانی) در وزارتخانه ها ، موسسات ، سازمانها و شرکتهای دولتی ، نهادهای انقلاب اسلامی، شهرداریها و موسسات مامور به خدمات عمومی و عدم اشتغال به شغل سردفتری یا دفتریاری دفاتر اسناد رسمی یا دفاتر ازدواج و طلاق و عدم اشتغال به کارشناسی رسمی دادگستری.
 11. داوطلبان باید بومی شهرستان حوزه انتخابی و در اولویت بعدی بومی استان حوزه قضایی انتخابی باشند.
 • تبصره : در صورتی از بین داوطلبان بومی استان پذیرش صورت خواهد گرفت که ظرفیت حوزه مورد تقاضا توسط متقاضیان بومی شهرستان تکمیل نشده باشد.
 • تبصره : بومی شهرستان حوزه قضایی به فردی اطلاق می شود که دارای یکی از شرایط زیر باشد:‌

الف. مقطع تحصیلی دوره متوسطه را در شهرستان حوزه قضائی انتخابی گذرانده باشد. (با ارائه گواهی مدرک دیپلم)

توجه: گواهی پیش دانشگاهی مورد قبول نمی باشد.

ب‌. افرادی که در پنج سال اخیر در شهرستان حوزه قضائی انتخابی سکونت دائم داشته باشند. (با ارائه مدارک سکونت )

توجه : سکونت خوابگاه دانشجویی قابل پذیرش نمی باشد.

تبصره : بومی استان حوزه قضایی به فردی اطلاق می شود که که در پنج سال اخیر در استان حوزه قضائی انتخابی سکونت دائم داشته باشد. (با ارائه مدارک سکونت)

توجه : سکونت خوابگاه دانشجویی قابل پذیرش نمی باشد.

ب) نحوه ثبت نام:

۱) ثبت نام فقط از طریق وب سایت این مرکز به نشانی Judiciarybar.ir بوده و هزینه آزمون مبلغ ۳۰۰۰۰۰ (سیصد هزار) ریال فقط از همان طریق قابل پرداخت می باشد.

۲) تا زمانی که کدرهگیری صادر نشده باشد ثبت نام کامل نشده است و کارت ورود به جلسه فقط برای افرادی صادر خواهد شد که کد رهگیری را دریافت نموده باشند.

ج) مدرک مورد نیاز جهت اسکن و ارسال از طریق وب سایت ثبت نام:

۱) یک قطعه عکس ۴*۳ با زمینه روشن و حداکثر سایز (۴۰۰ ×۳۰۰ پیکسل)

و) زمان آزمون و نحوه اخذ کارت ورود به جلسه:

تاریخ توزیع کارت و زمان آزمون متعاقباً از طریق سایت ثبت نام اعلام می گردد.

تذکرات مهم:

 1. وجه پرداختی بابت ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
 2. ایثارگران شامل رزمندگانی که ۶ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه داشته و یا به مدت سه ماه در اسارت دشمن بوده و جانبازان (۲۵%) به بالا و بستگان درجه اول شهدا و مفقودین و جانبازان (۵۰% به بالا) از ایثارگرانی که بیشترین نمره را آورده اند، از اولویت مقرر و امتیازات مربوطه برخوردار خواهند بود.
 3. مشمولین بند ۲ ضروری است گواهی مربوطه را از مراجع ذیصلاح حسب مورد (بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی استان، ستاد رسیدگی به امور آزادگان، بنیاد شهید انقلاب اسلامی، واحد بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امور جهادگران وزارت جهادکشاورزی) اخذ و در صورت قبولی در آزمون کتبی ارائه نمایند.
 4. وفق مصوبه هیئت اجرائی ، افرادی که فاقد لیسانس رشته حقوق می باشند اما مدرک کارشناسی ارشد رشته های حقوق را دریافت نموده اند و همچنین دانشجویان ترم آخر حقوق نمی توانند در آزمون شرکت نمایند و تنها افرادی حق شرکت در آزمون را دارند که دارای مدرک کارشناسی شاخه های حقوق باشند.
 5. صدور کارت شرکت در آزمون ، انجام آزمون و حتی کسب نمره قبولی در آزمون در صورتیکه متقاضی فاقد شرایط و مدارک مندرج در این آگهی باشد حقی را برای داوطلب جهت پذیرش بعنوان وکیل ایجاد نمی کند و مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه می تواند در هر مرحله ای که متوجه نقص و عدم انطباق و نادرستی مدارک یا شرایط اعلامی داوطلبان گردد ، پرونده یا پروانه وی را ابطال و از جریان رسیدگی یا اجرا خارج نماید.
 6. مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان هیچگونه تعهدی در تامین امکانات رفاهی نظیر خوابگاه و غیره در کلیه مراحل آزمون تا صدور پروانه برای داوطلبان نخواهد داشت.
 7. تغییر محل (شهر) خدمت داوطلبان پس از پایان مهلت ثبت نام به هیچ وجه مقدور نمی باشد لذا لازم است متقاضیان در انتخاب حوزه محل خدمت با توجه به شرایط و امکانات خود دقت لازم معمول نمایند.
 8. وکلاء متقاضی تغییر حوزه اشتغال ، در صورتیکه امتیاز لازم برای حوزه مورد تقاضا کسب نمایند، فارغ از سهمیه تخصیصی استان پذیرش خواهند شد.
 9. امکان تغییر محل کارآموزی به حوزه دیگری غیر از محل پذیرفته شده وجود ندارد و پذیرفته شدگان شهرستانها تا ده سال و پذیرفته شدگان مراکز استان تا پانزده سال امکان انتقال به حوزه دیگری را نخواهند داشت.
 10. کلیه اطلاع رسانی های مرکز در تمامی مراحل آزمون اعم از ثبت نام ، اعلام زمان دریافت کارت ورود به جلسه و زمان برگزاری آزمون، اعلام نتایج، اعلام زمان مصاحبه و … فقط از طریق وب سایت این مرکز به نشانی Judiciarybar.ir انجام خواهد شد و هیچ گونه نامه نگاری فردی با متقاضیان صورت نخواهد گرفت. بدیهی است عواقب ناشی از عدم اطلاع متقاضیان از هر یک از موعدهای مقرر متوجه متقاضیان خواهد بود.
 11. افرادی که بعد از مصاحبه حضوری تعیین صلاحیت می شوند حد اکثر ۶ ماه برای شروع کارآموزی فرصت دارند. و در صورت اشتغال موظفند بلافاصله پس از اتمام کارآموزی، پایان اشتغال خود را به مرکز تقدیم نمایند. تاخیر بیش از یک سال از شروع کارآموزی تا دریافت پروانه موجب لغو پذیرش و بایگانی شدن پرونده متقاضی خواهد شد.

هـ) نحوه انتخاب و آزمون:

 1. مواد امتحان کتبی عبارتند از : متون فقه در حد تحریرالوسیله، آئین دادرسی کیفری و مدنی، حقوق مدنی و امور حسبی، حقوق تجارت، حقوق جزای عمومی و اختصاصی و حقوق ثبت.
 2. از پذیرفته شدگان در امتحان کتبی مصاحبه شفاهی بعمل می آید.
 3. پذیرفته شدگان در آزمون کتبی ، پس از بررسی صحت مدارک و طی مراحل مصاحبه و گزینش ، قبول قطعی محسوب می شوند و قبولی در آزمون کتبی به منزله قبول قطعی محسوب نمی باشد.

ثبت نام از روز سه شنبه ۱۴ آبان تا روز سه شنبه ۲۸ آبان انجام خواهد شد.

در این آزمون ۱۰۰۰ نفر در سراسر کشور پذیرش خواهند شد.

هزینه ثبت نام در آزمون ۳۰۰۰۰ تومان است.

آزمون در بهمن ماه ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد.

مواد امتحانی در این آزمون شامل آیین دادرسی کیفری، آیین دادرسی مدنی، حقوق ثبت، متون فقه، حقوق جزا، حقوق مدنی، حقوق تجارت می باشد.


۱۴ آبان ۹۲ – به زودی ثبت‌ نام متقاضیان شرکت در آزمون وکالت

به گزارش خبرنگار حقوقی ایسناعبدالرضا مومنی طی سخنانی در نشست خبری گفت: ثبت‌ نام در آزمون وکالت مرکز مشاوران تا ۲۸ آبان ماه ادامه دارد.

وی افزود: امسال با موافقت ریاست قوه قضاییه آزمون وکالت برای پذیرش ۱۰۰۰ وکیل در سراسر کشور و به صورت همزمان برگزار می‌شود.

وی با برشمردن منابع آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه ادامه داد: منابع آزمون شامل آیین دادرسی کیفری، آیین دادرسی مدنی، حقوق ثبت، متون فقه، حقوق جزا، حقوق مدنی، حقوق تجارت می‌شود.

مومنی افزود: شرکت در آزمون وکالت از طریق پایگاه اطلاع رسانی مرکز مشاوران قوه قضاییه انجام می‌شود. هزینه شرکت در این آزمون ۳۰ هزار تومان است و پرداخت از طریق بانک ملی به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد.

رییس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه با بیان این که آزمون در بهمن ماه برگزار می‌شود، گفت: حداکثر ظرف دو ماه پس از برگزاری آزمون سعی می‌کنیم نتایج را اعلام کنیم.

جدول ظرفیت پذیرش به تفکیک حوزه

استان حوزه قضایی

حوزه قضایی

ظرفیت پذیرش

آذربایجانشرقی

آذرشهر

۲

آذربایجانشرقی

اسکو

۲

آذربایجانشرقی

اهر

۲

آذربایجانشرقی

ایلخچی

۱

آذربایجانشرقی

بستان آباد

۲

آذربایجانشرقی

بناب

۳

آذربایجانشرقی

تبریز

۱۰

آذربایجانشرقی

ترکمنچای

۲

آذربایجانشرقی

تسوج

۱

آذربایجانشرقی

جلفا

۲

آذربایجانشرقی

چاراویماق

۱

آذربایجانشرقی

خاروانا

۱

آذربایجانشرقی

خداآفرین

۱

آذربایجانشرقی

خسروشهر

۱

آذربایجانشرقی

خواجه

۱

آذربایجانشرقی

سراب

۳

آذربایجانشرقی

شبستر

۲

آذربایجانشرقی

صوفیان

۱

آذربایجانشرقی

عجب شیر

۲

آذربایجانشرقی

کلیبر

۱

آذربایجانشرقی

گوگان

۱

آذربایجانشرقی

مراغه

۳

آذربایجانشرقی

مرند

۱

آذربایجانشرقی

ملکان

۳

آذربایجانشرقی

مهربان

۱

آذربایجانشرقی

میانه

۳

آذربایجانشرقی

هادی شهر

۱

آذربایجانشرقی

هریس

۱

آذربایجانشرقی

هشترود

۲

آذربایجانشرقی

هوراند

۲

آذربایجانشرقی

ورزقان

۱

آذربایجانغربی

ارومیه

۶

آذربایجانغربی

اشنویه

۲

آذربایجانغربی

انزل

۱

آذربایجانغربی

بوکان

۳

آذربایجانغربی

پلدشت

۱

آذربایجانغربی

پیرانشهر

۱

آذربایجانغربی

تکاب

۱

آذربایجانغربی

چالدران

۱

آذربایجانغربی

خوی

۳

آذربایجانغربی

سردشت

۲

آذربایجانغربی

سلماس

۱

آذربایجانغربی

سیه چشمه

۱

آذربایجانغربی

شاهین دژ

۲

آذربایجانغربی

شوط

۱

آذربایجانغربی

قره ضیاءالدین

۲

آذربایجانغربی

کشاورز

۱

آذربایجانغربی

ماکو

۲

آذربایجانغربی

مرحمت آباد

۱

آذربایجانغربی

مهاباد

۳

آذربایجانغربی

میاندوآب

۲

آذربایجانغربی

نازلو

۱

آذربایجانغربی

نقده

۲

آذربایجانغربی

نوشین شهر

۱

اردبیل

اردبیل

۶

اردبیل

ارشق

۲

اردبیل

انگوت

۲

اردبیل

بیله سوار

۲

اردبیل

پارس آباد

۲

اردبیل

خلخال

۲

اردبیل

سرعین

۳

اردبیل

قشلاق دشت

۱

اردبیل

کوثر

۱

اردبیل

گرمی

۲

اردبیل

مشکین شهر

۳

اردبیل

نمین

۱

اردبیل

نیر

۲

اردبیل

هیر

۱

اصفهان

آران و بیدگل

۲

اصفهان

اردستان

۲

اصفهان

اصفهان

۱۴

اصفهان

بادرود

۱

اصفهان

باغ بهادران

۱

اصفهان

بهارستان

۱

اصفهان

تیران و کرون

۱

اصفهان

چادگان

۱

اصفهان

خمینی شهر

۲

اصفهان

خوانسار

۲

اصفهان

خوراسگان

۲

اصفهان

خوروبیابانک

۱

اصفهان

درچه

۱

اصفهان

دهاقان

۱

اصفهان

دهق و علویجه

۱

اصفهان

دولت آباد

۲

اصفهان

زرین شهر

۲

اصفهان

سمیرم

۱

اصفهان

شاهین شهر

۳

اصفهان

شهرضا

۳

اصفهان

فریدن

۳

اصفهان

فریدونشهر

۱

اصفهان

فلاورجان

۲

اصفهان

کاشان

۴

اصفهان

کوهپایه

۱

اصفهان

گلپایگان

۳

اصفهان

مبارکه

۲

اصفهان

میمه

۱

اصفهان

مهردشت

۱

اصفهان

نائین

۲

اصفهان

نجف آباد

۳

اصفهان

نطنز

۲

البرز

کرج

۱۰

البرز

اشتهارد

۱

البرز

ساوجبلاغ

۲

البرز

طالقان

۲

البرز

نظرآباد

۲

ایلام

آبدانان

۲

ایلام

ارگوازی ملکشاهی

۱

ایلام

ایلام

۶

ایلام

ایوان

۲

ایلام

دره شهر

۱

ایلام

دهلران

۲

ایلام

شیروان و چرداول

۲

ایلام

مهران

۱

ایلام

هلیلان

۲

بوشهر

برازجان

۲

بوشهر

بوشهر

۶

بوشهر

تنگستان

۱

بوشهر

جم

۱

بوشهر

خارک

۱

بوشهر

خورموج

۱

بوشهر

دشتستان

۲

بوشهر

دشتی

۲

بوشهر

دلوار

۱

بوشهر

دیر

۱

بوشهر

دیلم

۱

بوشهر

ریگ

۱

بوشهر

سعدآباد

۱

بوشهر

شبانکاره

۱

بوشهر

عسلویه

۲

بوشهر

کنگان

۲

بوشهر

گناوه

۲

تهران

اسلامشهر

۲

تهران

بوستان

۲

تهران

بومهن

۲

تهران

پاکدشت

۲

تهران

پیشوا

۱

تهران

تهران

۵۰

تهران

جوادآباد

۲

تهران

چهاردانگه

۲

تهران

دماوند

۲

تهران

رباط کریم

۲

تهران

رودهن

۳

تهران

شمیرانات

۱

تهران

شهرری

۱

تهران

شهریار

۶

تهران

فشافویه

۲

تهران

فیروزکوه

۳

تهران

قدس

۴

تهران

قرچک

۲

تهران

کهریزک

۲

تهران

لواسانات

۴

تهران

مارلیک

۲

تهران

ملارد

۲

تهران

ورامین

۲

چهارمحال و بختیاری

اردل

۲

چهارمحال و بختیاری

بازفت

۱

چهارمحال و بختیاری

بن

۱

چهارمحال و بختیاری

بروجن

۱

چهارمحال و بختیاری

خان میرزا

۲

چهارمحال و بختیاری

سامان

۱

چهارمحال و بختیاری

شهرکرد

۶

چهارمحال و بختیاری

فارسان

۲

چهارمحال و بختیاری

فلارد

۱

چهارمحال و بختیاری

کوهرنگ

۲

چهارمحال و بختیاری

کیار

۳

چهارمحال و بختیاری

گندمان

۱

چهارمحال و بختیاری

لاران

۲

چهارمحال و بختیاری

لردگان

۲

چهارمحال و بختیاری

میانکوه

۱

خراسان جنوبی

بشرویه

۱

خراسان جنوبی

بیرجند

۴

خراسان جنوبی

خضری

۱

خراسان جنوبی

خوسف

۱

خراسان جنوبی

درمیان

۱

خراسان جنوبی

زهان

۱

خراسان جنوبی

زیرکوه

۱

خراسان جنوبی

سرایان

۲

خراسان جنوبی

سربیشه

۱

خراسان جنوبی

طبس

۲

خراسان جنوبی

فردوس

۳

خراسان جنوبی

قائنات

۲

خراسان جنوبی

نهبندان

۲

خراسان رضوی

باخزر

۱

خراسان رضوی

بجستان

۱

خراسان رضوی

برداسکن

۴

خراسان رضوی

تایباد

۱

خراسان رضوی

تربت جام

۳

خراسان رضوی

تربت حیدریه

۴

خراسان رضوی

جغتای

۱

خراسان رضوی

جوین

۱

خراسان رضوی

چناران

۲

خراسان رضوی

خلیل آباد

۱

خراسان رضوی

خواف

۱

خراسان رضوی

خوشاب

۱

خراسان رضوی

درگز

۲

خراسان رضوی

رشتخوار

۱

خراسان رضوی

زاوه

۱

خراسان رضوی

زبرخان

۱

خراسان رضوی

سبزوار

۳

خراسان رضوی

سرخس

۱

خراسان رضوی

سرولایت

۱

خراسان رضوی

ششتمد

۱

خراسان رضوی

صالح آباد

۱

خراسان رضوی

طرقبه

۱

خراسان رضوی

فریمان

۱

خراسان رضوی

فیض آباد

۱

خراسان رضوی

قوچان

۴

خراسان رضوی

کاشمر

۳

خراسان رضوی

کلات

۱

خراسان رضوی

کوهسرخ

۱

خراسان رضوی

گناباد

۱

خراسان رضوی

لطف آباد

۱

خراسان رضوی

مشهد

۱۰

خراسان رضوی

مه ولات

۱

خراسان رضوی

میان جلگه

۱

خراسان رضوی

نیشابور

۴

خراسان شمالی

آشخانه

۱

خراسان شمالی

اسفراین

۳

خراسان شمالی

بجنورد

۵

خراسان شمالی

جاجرم

۲

خراسان شمالی

رازجرگلان

۱

خراسان شمالی

شیروان

۲

خراسان شمالی

فاروج

۱

خراسان شمالی

مانه و سملقان

۳

خوزستان

آبادان

۴

خوزستان

آغاجاری

۱

خوزستان

الوارگرمسیری

۱

خوزستان

امیدیه

۱

خوزستان

اندیکا

۲

خوزستان

اندیمشک

۲

خوزستان

اهواز

۸

خوزستان

ایذه

۲

خوزستان

باغملک

۱

خوزستان

باوی

۱

خوزستان

بندر امام خمینی

۲

خوزستان

بندرماهشهر

۲

خوزستان

بهبهان

۲

خوزستان

حمیدیه

۱

خوزستان

خرمشهر

۳

خوزستان

دزفول

۳

خوزستان

دشت آزادگان

۲

خوزستان

رامشیر

۱

خوزستان

رامهرمز

۲

خوزستان

سوسنگرد

۳

خوزستان

شادگان

۱

خوزستان

شاوور

۱

خوزستان

شوش

۳

خوزستان

شوشتر

۲

خوزستان

گتوند

۱

خوزستان

لالی

۱

خوزستان

ماهشهر

۱

خوزستان

مسجدسلیمان

۱

خوزستان

ملاثانی

۱

خوزستان

هندیجان

۱

خوزستان

گتوند

۲

زنجان

ابهر

۲

زنجان

ایجرود

۲

زنجان

بزینه رود

۱

زنجان

جورزق

۱

زنجان

خدابنده

۳

زنجان

خرمدره

۱

زنجان

دندی

۲

زنجان

زرین آباد

۱

زنجان

زنجان

۵

زنجان

سجاس

۱

زنجان

سلطانیه

۲

زنجان

طارم

۲

زنجان

قیدار

۱

زنجان

گرماب

۱

زنجان

ماهنشان

۱

سمنان

ایوانکی

۲

سمنان

بسطام

۲

سمنان

بیارجمند

۱

سمنان

دامغان

۳

سمنان

سمنان

۳

سمنان

شاهرود

۳

سمنان

شهمیرزاد

۱

سمنان

گرمسار

۲

سمنان

مهدیشهر

۱

سمنان

میامی

۱

سیستان و بلوچستان

ایرانشهر

۲

سیستان و بلوچستان

چابهار

۱

سیستان و بلوچستان

خاش

۱

سیستان و بلوچستان

دشتیاری

۱

سیستان و بلوچستان

دلگان

۱

سیستان و بلوچستان

زابل

۲

سیستان و بلوچستان

زاهدان

۵

سیستان و بلوچستان

زهک

۱

سیستان و بلوچستان

سراوان

۱

سیستان و بلوچستان

سیب و سوران

۱

سیستان و بلوچستان

شهرکی ونارویی

۱

سیستان و بلوچستان

کنارک

۱

سیستان و بلوچستان

میان کنگی

۱

سیستان و بلوچستان

نیک شهر

۱

سیستان و بلوچستان

هیرمند

۱

فارس

آباده

۲

فارس

آباده طشک

۲

فارس

ارسنجان

۲

فارس

استهبان

۱

فارس

اقلید

۲

فارس

بوانات

۲

فارس

بیضا

۱

فارس

پاسارگاد

۱

فارس

جره و بالاده

۲

فارس

جهرم

۱

فارس

جویم

۱

فارس

خرامه

۱

فارس

خرم بید

۱

فارس

خشت و کمارج

۲

فارس

خفر

۱

فارس

خنج

۱

فارس

داراب

۲

فارس

رستم

۲

فارس

زرقان

۲

فارس

زرین دشت

۱

فارس

زرین شهر

۲

فارس

سپیدان

۱

فارس

سروستان

۱

فارس

سعادت شهر

۱

فارس

شیب کوه

۱

فارس

شیراز

۱۰

فارس

صفاشهر

۱

فارس

فراشبند

۱

فارس

فسا

۲

فارس

فیروزآباد

۲

فارس

قیروکارزین

۱

فارس

کامفیروز

۲

فارس

کازرون

۳

فارس

کربال

۱

فارس

کوار

۱

فارس

گراش

۲

فارس

لارستان

۱

فارس

لامرد

۱

فارس

مرودشت

۲

فارس

ممسنی

۱

فارس

مهر

۲

فارس

نی ریز

۱

قزوین

آبگرم

۱

قزوین

آبیک

۲

قزوین

آوج

۱

قزوین

اسفروردین

۱

قزوین

البرز

۲

قزوین

الموت

۱

قزوین

الوند

۱

قزوین

بوئین زهرا

۲

قزوین

تاکستان

۲

قزوین

خرمدشت

۱

قزوین

رامند

۱

قزوین

رودبار شهرستان

۱

قزوین

شال

۱

قزوین

ضیاءآباد

۱

قزوین

قزوین

۸

قم

جعفرآباد

۱

قم

جعفریه

۱

قم

خلجستان

۱

قم

قم

۱۰

قم

کوهین

۱

قم

کهک

۲

کردستان

بانه

۲

کردستان

بیجار

۲

کردستان

حسن آباد

۱

کردستان

دهگلان

۲

کردستان

دیواندره

۲

کردستان

سریش آباد

۱

کردستان

سقز

۲

کردستان

سنندج

۵

کردستان

قروه

۳

کردستان

کامیاران

۳

کردستان

کرانی

۱

کردستان

مریوان

۲

کردستان

موچش

۱

کرمان

ارزوئیه

۱

کرمان

انار

۲

کرمان

بافت

۲

کرمان

بردسیر

۱

کرمان

بم

۲

کرمان

جیرفت

۳

کرمان

رابر

۱

کرمان

رفسنجان

۲

کرمان

رودبار جنوب

۲

کرمان

زرند

۱

کرمان

سیرجان

۳

کرمان

شهداد

۱

کرمان

شهربابک

۱

کرمان

عنبرآباد

۲

کرمان

فاریاب

۱

کرمان

قلعه گنج

۱

کرمان

کرمان

۱۰

کرمان

کهنوج

۴

کرمان

کوه بنان

۲

کرمان

گلبافت

۱

کرمان

ماهان

۴

کرمان

منوجان

۱

کرمانشاه

اسلام آباد غرب

۵

کرمانشاه

بیستون

۳

کرمانشاه

ثلاث باباجانی

۱

کرمانشاه

پاوه

۱

کرمانشاه

جوانرود

۱

کرمانشاه

حمیل

۱

کرمانشاه

روانسر

۱

کرمانشاه

دالاهو

۴

کرمانشاه

سرپل ذهاب

۴

کرمانشاه

سنقرکلیائی

۳

کرمانشاه

صحنه

۳

کرمانشاه

قصرشیرین

۲

کرمانشاه

کرمانشاه

۸

کرمانشاه

کنگاور

۱

کرمانشاه

گیلان غرب

۳

کرمانشاه

هرسین

۲

کهکیلویه و بویراحمد

بهمئی

۲

کهکیلویه و بویراحمد

بویراحمد

۱

کهکیلویه و بویراحمد

دروهان

۱

کهکیلویه و بویراحمد

دنا

۳

کهکیلویه و بویراحمد

دهدشت

۳

کهکیلویه و بویراحمد

کهکیلویه

۱

کهکیلویه و بویراحمد

گچساران

۳

کهکیلویه و بویراحمد

یاسوج

۷

گلستان

آزادشهر

۴

گلستان

آق قلا

۱

گلستان

بندر گز

۳

گلستان

بندرترکمن

۱

گلستان

خان پسن

۲

گلستان

داشکی بدون

۲

گلستان

رامیان

۱

گلستان

علی آباد

۱

گلستان

کردکوی

۳

گلستان

کلاله

۳

گلستان

کمالان

۱

گلستان

گالیکش

۱

گلستان

گرگان

۷

گلستان

گمیشان

۲

گلستان

گنبد کاووس

۳

گلستان

مراوه تپه

۱

گلستان

مینودشت

۲

گلستان

نوکنده

۲

گیلان

آستارا

۵

گیلان

آستانه اشرفیه

۲

گیلان

املش

۲

گیلان

بندرانزلی

۳

گیلان

تالش

۱

گیلان

جیرنده

۱

گیلان

خمام

۱

گیلان

رحیم آباد

۱

گیلان

رشت

۱۲

گیلان

رضوانشهر

۱

گیلان

رودبار

۳

گیلان

رودسر

۲

گیلان

سنگر

۱

گیلان

سیاهکل

۲

گیلان

شفت

۲

گیلان

صومعه سرا

۲

گیلان

طالش

۲

گیلان

عمارلو

۱

گیلان

فومن

۲

گیلان

گرگانرود

۱

گیلان

کوچه صفهان

۱

گیلان

کیاشهر

۱

گیلان

لاهیجان

۲

گیلان

لشت نشاء

۱

گیلان

لنگرود

۲

گیلان

ماسال

۳

گیلان

منجیل

۲

گیلان

لوشان

۲

لرستان

ازنا

۱

لرستان

اشترنیان

۱

لرستان

الیگودرز

۲

لرستان

بروجرد

۵

لرستان

پلدختر

۲

لرستان

خرم آباد

۷

لرستان

درود

۳

لرستان

دلفان

۳

لرستان

رومشکان

۱

لرستان

سراب اوره

۲

لرستان

سلسله

۳

لرستان

کوهدشت

۳

مازندران

آمل

۱

مازندران

بابل

۳

مازندران

بابلسر

۳

مازندران

بندپی

۱

مازندران

بهشهر

۱

مازندران

تنکابن

۲

مازندران

جویبار

۳

مازندران

چالوس

۲

مازندران

چمستان

۱

مازندران

دابودشت

۳

مازندران

رامسر

۲

مازندران

رویان

۱

مازندران

ساری

۱۰

مازندران

سرخرود

۵

مازندران

سوادکوه

۲

مازندران

سیاهکل

۲

مازندران

شیرگاه

۱

مازندران

عباس آباد

۱

مازندران

فریدونکنار

۱

مازندران

قائم شهر

۳

مازندران

کجور

۳

مازندران

کلاردشت

۳

مازندران

کیاسر

۲

مازندران

کیاکلا

۱

مازندران

گتاب

۳

مازندران

گلوگاه

۱

مازندران

گلوگاه بندپی

۱

مازندران

لاریجان

۲

مازندران

محمودآباد

۲

مازندران

میاندرود

۲

مازندران

نشتا

۳

مازندران

نکاء

۳

مازندران

نور

۳

مازندران

نوشهر

۳

مرکزی

آشتیان

۱

مرکزی

اراک

۵

مرکزی

تفرش

۲

مرکزی

خمین

۴

مرکزی

خنداب

۲

مرکزی

دلیجان

۲

مرکزی

زرندیه

۲

مرکزی

ساوه

۳

مرکزی

سربند

۱

مرکزی

شازند

۳

مرکزی

فراهان

۲

مرکزی

کمیجان

۲

مرکزی

محلات

۳

مرکزی

نوبران

۱

هرمزگان

ابوموسی

۲

هرمزگان

بستک

۲

هرمزگان

بشاگرد

۱

هرمزگان

بندرعباس

۵

هرمزگان

جاسک

۱

هرمزگان

بندرلنگه

۲

هرمزگان

پارسیان

۲

هرمزگان

حاجی آباد

۱

هرمزگان

خمیر

۲

هرمزگان

رودان

۲

هرمزگان

رودخانه

۲

هرمزگان

قشم

۲

هرمزگان

کیش

۲

هرمزگان

گاوبندی

۲

هرمزگان

میناب

۵

همدان

اسدآباد

۲

همدان

بهار

۱

همدان

تویسرکان

۲

همدان

جوکار

۲

همدان

خزل

۱

همدان

رزن

۲

همدان

صالح آباد

۱

همدان

فامنین

۲

همدان

فیروزان

۲

همدان

قروه درجزین

۲

همدان

کبودرآهنگ

۲

همدان

گل تپه

۱

همدان

ملایر

۴

همدان

نهاوند

۳

همدان

همدان

۷

یزد

ابرکوه

۲

یزد

اردکان

۲

یزد

بافق

۲

یزد

بهاباد

۱

یزد

تفت

۵

یزد

خاتم

۲

یزد

زارچ

۲

یزد

صدوق

۲

یزد

عقدا

۲

یزد

مهریز

۲

یزد

میبد

۲

یزد

نیر

۲

یزد

هرات و مروست

۱

یزد

یزد

۵


۱۰ مهر ۹۲ – استخدام قوه قضاییه سال ۹۲

قوه قضائیه به استناد «آیین‌ نامه نحوه جذب، گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضاء و استخدام قضات» مصوب ۲۶ اردیبهشت ۹۲ رییس محترم قوه قضائیه و با عنایت به اصل انتخاب اصلح و لزوم شایسته سالاری در تصدی منصب خطیر قضا، از اشخاص واجد شرایط ذیل ازطریق برگزاری آزمون کتبی ومصاحبه علمی و با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام به عمل می­ آورد.

الف- شرایط عمومی:

 1. تابعیت اصلی ایران.
 2. اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت.
 3. التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی یا هواداری از آن‌ها، مگر در صورت احراز توبه.
 4. طهارت مولد
 5. داشتن سلامت جسمی و روانی و توانایی برای انجام کار قضایی به موجب شیوه‌نامه‌ای که به تصویب رئیس قوه قضائیه می­رسد.
 6. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه، معافیت تحصیلی یا معافیت از خدمت با لحاظ مقررات ماده واحده قانون گذرانیدن مدت خدمت نظام وظیفه فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور.
 7. نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر.
 8. حسن شهرت، اخلاق و امانتداری.
 9. عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان‌گردان.
 10. داشتن حداقل ۲۲ و حداکثر ۳۶ سال تمام در روز ثبت نام.
 • تبصره ـ موارد زیر به شرط ارائه تأییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
 1. ایثارگران و خانواده آنان به مدت ۲ سال.
 2. داوطلبان دانش‌آموخته کارشناسی ارشد یا سطح سه، به مدت دو سال.
 3. داوطلبان دانش‌آموخته دکتری تخصصی یا سطح چهار، به مدت چهار سال.

داوطلبان تنها می‌توانند از یکی از موارد مذکور در این تبصره استفاده کنند و مدت اضافه شده به حداکثر سن مقرر، در هر حال، نمی‌تواند از چهار سال بیش‌تر باشد.

ب- شرایط اختصاصی:

 1. دارا بودن مدارک تحصیلی زیر از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانش آموختگان دانشگاه ها:

۱-۱٫ کارشناسی حقوق در یکی از گرایش ها
۱-۲٫ کارشناسی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی
۱-۳٫ کارشناسی فقه و حقوق
۱-۴٫ کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش ها
۱-۵٫ کارشناسی ارشد پیوسته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی

 1. دارا بودن مدرک سطح (۲) عمومی (فقه و اصول) یا سطح (۲) تخصصی با گرایش حقوق وقضای اسلامی ، از حوزه‌های مورد تأیید شورای عالی حوزه‌های علمیه ، برای دانش آموختگان حوزه های علمیه.

تبصره ـ دارندگان مدارک تحصیلی دانشگاهی بالاتر به شرطی می‌توانند در آزمون ورودی کتبی شرکت نمایند که مدرک کارشناسی آنان در یکی از گرایشهای رشته حقوق و یا حوزوی باشد

ج- مدارک مورد نیاز:

 1. تکمیل تقاضانامه
 2. پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ۳۹۰۰۰۰ ریال بصورت الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش می باشد.
 3. فایل عکس اسکن شده : داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال ازطریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.

۱-۳- عکس ۴*۳ که در سال جاری گرفته شده باشد ( عکس تمام رخ)
۲-۳- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
۳-۳- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰´۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰ ´ ۲۰۰ باشد.
۴-۳- تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد.
۵-۳- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
۶-۳- حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
۷-۳- حتی الامکان عکس ، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

 • تبصره۱- عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
 • تبصره۲- درصورت ارسال عکس غیر معتبر ، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می‌گردد.
 1. فایل اسکن شده مدرک تحصیلی مذکور در فقرات بند (ب) یا نامه معرفی به نظام وظیفه برای آقایان مبنی بر فراغت از تحصیل
 • تبصره: اشخاص مذکور در بندهای ۱-۴ و ۱-۵ به شرط ارائه گواهی دانشگاه محل تحصیل مبنی بر گذراندن کلیه واحدهای دوره کارشناسی، مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود.

د- زمان ثبت نام:

 1. کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بند الف و ب این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند ج اقدام و از تاریخ ۷ مهر ۹۲ لغایت ۱۴ مهر ۹۲ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می شود ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی می باشد و داوطلبان لازم است از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول می باشد و این دسته از داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون نمی‌باشند.
 2. داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون می­بایست از تاریخ ۷ آبان ۹۲ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون خویش اقدام نمایند.
 3. ساعت، روز، تاریخ و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد.

ه- مواد و ضرایب امتحانی:

۱٫ داوطلبان دانشگاهی
حقوق اساسی (ضریب ۱)، حقوق مدنی (ضریب۳)، حقوق تجارت (ضریب ۲)، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب ۳)، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب ۲)، حقوق جزای عمومی (ضریب۲)، حقوق جزای اختصاصی (ضریب ۲)، فقه: مباحث حقوقی شرح لعمه (ضریب۲)، اصول فقه: اصول استنباط علامه حیدری (ره) (ضریب ۱)

۲٫ داوطلبان حوزوی
حقوق اساسی (ضریب ۱)، حقوق مدنی (ضریب۳)، حقوق تجارت (ضریب ۱)، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب ۱) ، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب ۱)، حقوق جزای عمومی (ضریب ۱) ،حقوق جزای اختصاصی (ضریب ۲)، فقه: بیع مکاسب (ضریب۴)، اصول فقه: رسائل و جلد یک کفایه(ضریب ۴)

ملاحظات:

 1. ملاک احراز شرایط عمومی و اختصاصی زمان ثبت نام خواهد بود. مسؤولیت صحت و سقم اطلاعات ثبت شده در تقاضانامه به عهده داوطلب است. بنابراین کسانی که شرایط لازم برای شرکت در آزمون را ندارند، باید از ثبت نام در آزمون خودداری نمایند، در غیر این صورت در مراحل بعدی حذف خواهند شد.
 2. داوطلبان دانشگاهی و حوزوی هر یک، دفترچه سؤالات و پاسخنامه خاص خود را خواهند داشت. داوطلبان حوزوی که دارای یکی از مدارک دانشگاهی مذکور در بند (ب) هستند، در زمان ثبت نام می­توانند هر یک از آزمون­های دانشگاهی وحوزوی را انتخاب نمایند و پاسخنامه آنها صرفاً بر اساس انتخاب اولیه تصحیح خواهد شد.
 3. فرایند جذب عمومی سال ۱۳۹۲ طی دو مرحله تستی و تشریحی خواهد بود و آزمون تشریحی از بین پذیرفته شدگان آزمون تستی به عمل خواهد آمد. آزمون تشریحی در مورد دانشگاهیان فقط شامل سؤالات حقوقی و کیفری و در مورد حوزویان فقط شامل سؤالات فقهی و اصولی خواهد بود. پذیرفته­شدگان مرحله اخیر به مصاحبه علمی معرفی خواهند شد.
 4. مدت کارآموزی داوطبان حوزوی حداکثر دو سال و داوطلبان دانشگاهی حداکثر یک سال خواهد بود.
 5. رعایت حجاب کامل اسلامی برای بانوان در جلسه آزمون الزامی می­باشد.
 6. در طراحی سؤالات کیفری، قانون جدید مجازات اسلامی مصوب ۱ اردیبهشت ۹۲ ملاک خواهد بود و از قانون مجازات سابق سوالی طرح نخواهد شد.
 7. داوطلبانی که مایل به خدمت در شوراهای حل اختلاف نیز هستند، باید در محل مشخص شده علامت­گذاری نمایند.
 8. ثبت نام کنندگان در صورت قبولی در مصاحبه علمی برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی خواهند شد و در نهایت باید، در حدود تسهیلات مقرر در آیین نامه، در هر محلی که قوه قضاییه مصلحت می­داند خدمت نمایند. تغییر محل خدمت قضایی نامبردگان طبق قوانین و مقررات مربوط خواهد بود.
 9. دارندگان شرایط جذب اختصاصی علاوه بر ثبت­نام در آزمون کتبی، می­توانند از طریق تارنمای معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه به نشانی www.amoozeshghanoon.ir در سامانه جذب اختصاصی نیز ثبت­ نام نمایند.

 

۱۵ آذر, ۱۳۹۲ | برچسب ها : - - - - - - -