پیش‌بینی آینده بازار دلار و مسکن

مظنه طلا : تحلیلگر بازار سرمایه در تحلیل بازار مسکن و ارز، گفت: پیش بینی می شود روند نزولی دلار تا هفته‌های آتی ادامه یابد، اما پس از به دست گیری دولت یازدهم مجددا روند افزایشی آرامی را تجربه خواهد کرد.
امیرحسین شریعتی با اشاره به رشد شاخص های بورس و عبور از مرزهای جدید اظهار کرد: پیش بینی می شود روند نزولی دلار تا هفته های آتی ادامه یابد اما پس از به دست گیری دولت یازدهم مجددا روند افزایشی آرامی را تجربه کند.
وی افزود: احتمال تغییر نرخ دلار و افزایش مجدد آن پس از انتقال دولت و قبل از تشکیل کابینه است .
شریعتی در پاسخ به این پرسش که روند معکوس کاهش قیمت طلا و سکه در شرایط افزایش انس جهانی ناشی از چیست، گفت روند کاهشی نرخ دلار به عنوان یکی از مولفه های تاثیر گذار بر نرخ دلار در روند معکوس بازار طلا و سکه درهفته گذشته و اوایل هفته جاری موثر بوده است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا نقدینگی باز هم امکان گرایش بیشتر به سمت بازار بورس را دارد، خاطر نشان کرد: نقدینگی قابلیت گرایش به سمت تولید، بازار سرمایه سپرده های بانکی و مسکن را دارد اما در بخش تولید اقبال چندانی به دلیل عدم مطلوبیت سرمایه گذاری نداشته و در سپرده های بانکی نیز بانکها چندان موفق به جذب سپرده های مردمی نیستند .
تحلیلگر بازار سرمایه اظهارکرد: بانکها در شرایطی می توانند تسهیلات ارایه دهند که جذ ب منابع داشته باشند اما در شرایط حاضر خطوط اعتباری بانکها بسته است.
شریعتی گفت: بازار مسکن نیز دوره جدیدی را طی می کند که تا مشخص نشدن سیاست های کلان دولت آتی شرایطی رکود را تجربه خواهد کرد و تنها بازار بورس است که قابلیت جذب سرمایه بیشتر را دارد .
وی اظهار کرد: در حال حاضر با وضعیت ارز و تامین مواد اولیه با ارز ارزان تر و اظهارات نمایندگان کنگره و سنای امریکا با آقای اوباما و تاثیر پذیری بالای بورس ایران از ریسک های سیاسی به نظر می رسد بورس رکوردهای بالاتر را تجربه کند.
مسکن تا 5 ماه آینده از رکود خارج می‌شود
کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که بازار مسکن چند ماه دیگر از شرایط رکود کنونی خارج می شود، تصریح کرد: شرایط سه ماه نخست دولت یازدهم در تکلیف بازار مسکن تعیین کننده است، اما رکود بازار مسکن را حداکثر تا 5 ماه پس از انتقال دولت بر آورد می‌شود.
وی اظهار کرد: تکنیکال بازار نشان می دهد در بهمن ماه شاهد افزایش قیمت بازار مسکن بوده ایم و در چند ماه ابتدایی سال بازار افت وخیز چندانی ندارد و اگر سیاست های دولت جدید با بازار همسو شود شاهد رونق جدید بازار مسکن خواهیم بود.
 به نقل از انعکاس
۲ مرداد, ۱۳۹۲ | برچسب ها : - - - - -